Podsumowanie projektu Capturing History 2.0

Podsumowanie projektu Capturing History 2.0Podsumowanie projektu Capturing History 2.0 to podsumowanie 10 miesięcy działań naszego wolontariusza Maćka w Funchal, na Maderze.

Pamiętacie Maćka? Działał w organizacji Associação Académica da Universidade da Madeira. Jego relację mieliście okazję przeczytać już wcześniej na naszej stronie.

Dzisiaj chcielibyśmy się z Wami podzielić jego osiągnięciami. Sami zobaczcie ile zdołał zdziałać przez 10 miesięcy w Portugalii. Ten czas był naprawdę bardzo owocny a Maciek, jak sam mówi, wiele się nauczył i poleca doświadczenie EVS każdemu kogo napotka. Sami ocenicie… i zastanówcie się czy warto wybrać się na EVS.

1. Video Maćka podsumowujące jego doświadczenie EVS na Maderze:

2. Raport

Wraz z organizacją AAUMA, Maciej przeprowadził ankietę wśród studentów Uniwersytetu Madery, aby ocenić ich trudności ekonomiczne i uświadomić innym, czy przeszkadza to w ich kursie akademickim. Później, z pomocą danych zebranych podczas wywiadów, sporzdzony został raport w celu zebrania wyników. Maciej współpracował z AAUMA przygotowując całą grafikę w raporcie.

3. Dwa Portale online

Maciej miał okazję zarządząć, administrować i przygotowywać zawartość graficzną dwóch portali online, a także zajmować się oficjalnym fanpage organizacji AAUMA na Facebook’u:

http://visitaseducativas.pt/

https://academica.uma.pt/?page_id=7832

4. Wystawa zdjęć “A Nossa Europa” (Our Europe)

Głównym celem tej wystawy było zwiększenie poczucia obywatelstwa europejskiego lokalnej społeczności Madery poprzez umożliwienie im lepszego poznania Unii Europejskiej i innych krajów. Biorąc pod uwagę, że na wystawie znalazły się również zdjęcia,  wolontariuszy EVS, w tym Maćka, promocja EVS i programu Erasmus + była również celem tej wystawy. Maciej miał duży udział w wystawie, ponieważ większość zdjęć została przez niego uwieczniona. Ponadto wykonał cały proces edycji wszystkich prezentowanych zdjęć , a także wydrukował zdjęcia i przygotował je do umieszczenia na wystawie. Wystawa była dostępna przez rok i odwiedziły ją tysiące ludzi.

5. Inne materiały promocyjne, jak ulotki, plakaty, mapki 

Na przykład ulotki na 30-lecie obchodów EVS i Programu finansowanego ze środków KE na rzecz młodzieży:

Cartaz A2

Simulação de folheto

ale także różnego rodzaju foldery, magazyny, publikacje, np:

Wszystkie te materiały Maciek opracowywał pod względem graficznym. Oprócz tego stworzył wiele innych materiałów promocyjnych Uniwersytetu, Stowarzyszenia i generalnie miasteczka Funchal.

I na koniec jego własna prezentacja na temat tego czego doświadczył na Maderze, czego się nauczył, co zawdzięcza  Associação Académica da Universidade da Madeira oraz całemu EVS.

Autor zdjęć, publikacji, tekstów: Maciej Śpiewakowski

Podsumowanie projektu Capturing History 2.0. Podsumowanie projektu Capturing History 2.0.
Podsumowanie projektu Capturing History 2.0, Podsumowanie projektu Capturing History 2.0, Podsumowanie projektu Capturing History 2.0.Podsumowanie projektu Capturing History 2.0