Zespół

 

Marcin Germanek – Prezes Zarządu

Konsultant ds. pozyskiwania dotacji, koordynator projektów unijnych, doradca obywatelski. Pomysłodawca i prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego. W latach 2014-2018 także Radny Gminy Miedźna. Zarządzał także własną działalnością gospodarczą. Absolwent czterech państwowych uczelni – magister nauk politycznych Uniwersytetu Śląskiego, ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektem europejskim oraz PR .na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Kontakt: marcin.germanek@frsp.eu


 

Natalia Germanek – Wiceprezes Zarządu

Koordynatorka projektów Erasmus+. Specjalista ds. promocji i PR. Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, ukończyła także studia podyplomowe z zakresu Administracji i Zarządzania. Z organizacjami pozarządowymi związana od początku swojej kariery zawodowej. Współzałożycielka FRSP. Prowadzi także własną działalność gospodarczą.

Kontakt: natalia.podbielska@frsp.eu


Ewa Skowrońska – koordynatorka projektów Erasmus+, Europejskiego Korpsusu Solidarnosci oraz EOG

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach politologia. Swoją karierę zawodową bardzo mocno związała z organizacjami pozarządowymi, gdzie pracuje jako specjalistka ds. pozyskiwania Funduszy Europejskich i zarządzania projektami. Posiada także doświadczenie w pracy w administracji publicznej, gdzie zajmowała się projektami inwestycyjni. W FRSP koordynuje projekty wolontariatu, wymian młodzieżowych oraz projekt z zakresu aktywizacji zawodowej młodzieży.
Kontakt: ewa.skowronska@frsp.eu


Aleksandra Wieczorek – koordynatorka projektów Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Turystyka i rekreacja. Doskonale zna projekty Korpusu Solidarności, gdyż sama była wolontariuszką EVS, gdzie również zajmowała się koordynacją projektu. Jej organizacją wysyłającą była FRSP, a po powrocie z wolontariatu Aleksandra objęła stanowisko koordynatorki projektów.

Kontakt: aleksandra.wieczorek@frsp.eu

 

Magdalena Franke – koordynatorka projektów Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz amerykanistyka. Zaangażowana wolontariuszka lokalna jak i międzynarodowa. Brała udział w wymianie Erasmus+ we Francji oraz projekcie EVS w Grecji. W  Fundacji będzie zajmować się koordynacją projektów zarówno wysyłających jak i goszczących.

Kontakt: magdalena.franke@frsp.eu

Aneta Lubas – koordynatorka projektów Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Filologia rosyjska, specjalność rosjoznawstwo oraz język biznesu. Ukończyła również kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność dziennikarstwo ekonomiczne i Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Interesuję się nauką języków obcych, efektywnym zarządzaniem czasu, psychologią oraz medytacją. Dzięki uczestnictwu w programie Erasmus+ miała okazję poznać kulturę i przyrodę Szkocji, która od tej pory zajmuje szczególnie miejsce w jej sercu. Brała udział w wielu zagranicznych wymianach młodzieżowych m.in. w Danii, Litwie, Turcji, Niemczech i Anglii. W Fundacji będzie zajmować się wymianami młodzieżowymi oraz projektami goszczenia.

Kontakt: aneta.lubas@frsp.eu

Justyna Germanek – promotorka w projekcie Blue Generation

Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz Middlesex University w Londynie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kilkunastu krajach na 3 kontynentach. Na co dzień prowadzi własną szkołę językową. W Fundacji pełni rolę nauczycielki języka polskiego dla wolontariuszy europejskich oraz tłumaczki i promotorki w projekcie Blue Generation.

Kontakt: justyna.germanek@frsp.eu

Beata Zelent-Bieniek – doradczyni ds. zatrudnienia

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie na kierunku pedagogika. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Specjalistka w zakresie planowania ścieżki kariery i poszukiwania zatrudnienia. Posiada doświadczenie na stanowiskach w agencji zatrudnienia oraz powiatowym urzędzie pracy. Certyfikowana trenerka. Sporządza również wnioski o dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności. Pełni rolę promotorki w projekcie Blue Generation.

Kontakt: beata.bieniek@frsp.eu

Marzena Szymańska-Grzegorzek – doradczyni zawodowa

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi z zakresu doradztwa zawodowego z elementami e-learningu.  Posiada doświadczenie jako pośredniczka pracy, trenerka, doradczyni zawodowa oraz wykładowczyni uniwersytecka. W Fundacji pełni rolę doradczyni zawodowej oraz mentorki dla uczestników projektu „Blue Generation”.

Klaudia Loranty – promotorka w projekcie Blue Generation

Uczennica w klasie maturalnej technikum na profilu informatycznym. W Fundacji pełni rolę promotorki w projekcie Blue Generation. Jej młody wiek oraz technologiczne podejście pomaga w promowaniu Fundacji oraz miejsc pracy w Niebieskiej Gospodarce poprzez bezpośredni kontakt z rówieśnikami, którzy są najbardziej zainteresowaną grupą odbiorców.

Kontakt: klaudia.loranty@frsp.eu

Tomasz Bilewicz – supermentor

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach Politologia (europeistyka) i Języki stosowane: j. francuski i j. angielski. Były wolontariusz EVS – swój 10-miesięczny projekt wolontariacki odbył w Berlinie. Po powrocie nawiązał współpracę z FRSP – pełni rolę mentora dla zagranicznych wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności oraz realizatora projektów wideo. Prowadzi także swoją własną firmę – agencję produkcji wideo oraz marketingu internetowego.

Khatuna Turmanidze – wolontariuszka EKS

Absolwentka Uniwersytetu im. Shota Rustaveli w Batumi na kierunkach ekonomii i biznesu oraz psychologii.  Ma doświadczenie jako stażystka, wolontariuszka, trenerka i zastępca dyrektora. W Fundacji pracuje w trzech kierunkach, a mianowicie: W kierunku edukacji – prowadzi kursy w języku angielskim i rosyjskim; W kierunku kultury – Zaangażowana w różnego rodzaju prace lokalnych ośrodków kultury; I w kierunku przedsiębiorczości – Zaangażowana w codzienną pracę biurową FRSP. Także ona jest zaangażowana w działaniach projektu „Blue Generation”.

Kontakt: khatuna.turmanidze@frsp.eu