Wolontariat EVS już od lipca zagości w Woli!

Wolontariat EVS

Wolontariat EVS w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego jest obecny od zawsze. Nasza koordynatorka projektów, Natalia Germanek, ma 6-cio letnie doświadczenie w realizacji projektów Wolontariatu Europejskiego. Natomiast w Fundacji od 2015 roku umożliwiamy młodym osobom wyjazdy zagraniczne w ramach tego Programu.

Od tego czasu zrealizowaliśmy 16 własnych projektów EVS, gdzie jednocześnie byliśmy organizacją koordynującą i wysyłającą oraz 19 projektów w partnerstwie gdzie odgrywaliśmy tylko rolę organizacji wysyłającej. Dzięki temu umożliwiliśmy wyjazd i zdobycie doświadczenia za granicą aż 63 młodym osobom w 40 różnych organizacjach z 16 różnych krajów, zarówno Programu jak i Partnerskich. Aktualnie uzyskaliśmy dofinansowanie 2 dużych projektów wysyłających. Do zaoferowania będziemy mieli aż 23 wolne miejsca dla osób w wieku 17-30 lat.

Ale nie zwalniamy tempa, cały czas się rozwijamy. W 2018 roku Polska Narodowa Agencja  przyznała nam również status organizacji przyjmującej. To oznacza możliwość goszczenia zagranicznych wolontariuszy EVS w naszej organizacji i w organizacjach koordynowanych przez nas!

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego oraz Gminny Osrodek Kultury w Miedznej z s. w Woli już od początku lipca gościć będą u siebie dwie zagraniczne wolontariuszki w ramach projektu Wolontariatu Europejskiego (EVS) pt.: “Youth, entrepreneurship and culture for rural development”. Do naszych zespołów, na osiem najbliższych miesięcy, dołączą: Natia z Gruzji oraz Rita z Włoch. Projekt finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Nasze wolontariuszki wspierać będą bieżące działania obu zaangażowanych instytucji. Będą miały również okazję prowadzić działania dodatkowe jak zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów, uczyć będą j. angielskiego oraz włoskiego, promować mobilność międzynarodową, prowadzić warsztaty. Celem nadrzędnym projektu i ich obecności w ramach EVS jest uruchomienie i prowadzenie Punktu Przedsiębiorczości w Woli, gdzie wszyscy a w szczególności młodzież będą mogli dowiedzieć się więcej o Programie Erasmus+, Wolontariacie Europejskim ale też innych możliwościach finansowanych ze środków unijnych (staże czy szkolenia), prowadzenie warsztatów z podstaw przedsiębiorczości (jak napisać dobre CV, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, warsztaty z autoprezentacji i publicznych wystąpień) itp. W zamian dziewczyny poznają naszą kulturę i obaczaje, będą miały okazję zdobywać pierwsze doświadczenie w pracy w NGO czy Instytucji kultury, podszkolą j. angielski i nauczą się j. polskiego. Już niedługo przedstawimy sylwetki naszych wolontariuszek EVS a o ich działaniach informować będziemy Was na bieżąco na naszej stronie a także na fanpage Fundacji oraz GOK’u.

Organizacja Koordynująca: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego
Organizacje przyjmujące:
Organizacje wysyłające:
ASSOCIAZIONE CULTURALE STRAUSS z Mussomeli we Włoszech
Okres trwania projektu: 04/06/2018 -03/02/2020 (20 miesięcy)
Liczba zaangażowanych wolontariuszy: w sumie 4 osoby ( w dwóch turach po 2 os)
Czas trwania aktywności wolontariuszy: 8 miesięcy
Wartość dofinansowania projektu: 26127.20 EUR
cropped-logo-koło.png 18767624_1900099716870538_5777534516619844458_n1 LOGO Bridge of Friendship Kartlosilogo arci
23509068_1860636540914480_1919051444603629290_o
 Wolontariat EVS, Wolontariat EVS. Wolontariat EVS.
Wolontariat EVS, Wolontariat EVS. Wolontariat EVS, Wolontariat EVS.
Wolontariat Europejski (z ang. European Voluntary Service, w skrócie EVS) realizowany jest w ramach Akcji 1 Programu Erasmus+, finansowanego  ze środków Komisji Europejskiej.  Projekty umożliwiają młodym ludziom w wieku 17-30 lat podjęcie działań wolontaryjnych za granicą. Wolontariat EVS