Śląsk vs Reszta Świata – mecz dla uczczenia setnej rocznicy I Powstania Śląskiego

W niedzielę, 26 sierpnia, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego zorganizowała mecz Śląsk vs Reszta Świata. Miało on na celu uczczenie 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego.  Mecz był bardzo emocjonujący, przyciągnął wielu kibiców, zagrali przedstawiciele aż 6 nacji, a wszystko to przy pięknej pogodzie.
Po stronie Śląska zagrali zawodnicy w większości związani z drużyną Ognia Wola, czyli z drużyną z “rodzinnej” miejscowości FRSP. Wszyscy zagrali z numerami 19, 20, 21, gdyż te symbolizowało kolejne lata, w których wybuchały powstania. Resztę Świata utworzyli przedstawiciele takich krajów jak Hiszpania, Włochy, Gruzja, Brazylia oraz oczywiście Polska. Wspierani byli też przez dwóch Ślązaków – dawnych zawodników Ognia oraz innego klubu z Woli – Sokoła.

Mecz opiewał w wiele emocji. Były piękne bramki, niewykorzystany rzut karny,  system VAR. Przytrafiła się też kontuzja, w efekcie czego bramkarzem drużyny Reszty Świata została… jedna z kibicek, a prywatnie także była piłkarka.  Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 4:4.

Wszyscy zawodnicy otrzymali symboliczne nagrody ufundowane przez FRSP, a także przez Powiat Pszczyński i Lokalną Grupę Działania Ziemia Pszczyńska, za co bardzo dziękujemy.

Po meczu wszyscy udali się na dalszą część imprezy, która nazwana była Familijny Fajer, a organizowana była przez Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej z/s w Woli. Dla całych rodzin było wiele atrakcji z dmuchańcami i animacjami na czele. Nie zabrakło także części charytatywnej. Stowarzyszenie PoWoli do Celu zorganizowało sztafetę, a dochód z tej inicjatywy przekazany został na rzecz rodziny, która straciła swój dom w pożarze.

Wszystkim zawodnikom i uczestnikom oraz przybyłym kibicom serdecznie dziękujemy. Za rok okazja do rewanżu i zarazem uczczenia II Powstania Śląskiego!

 

Poniżej przedstawiamy relacją oraz bramki z meczu