Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem

W dniach 23-28 luty w całej Polsce dyżury pełnić będą adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji,  kuratorzy sądowi i komornicy. Udzielą oni bezpłatnej porady prawnej.  Mamy dla was pełną listę takich placówek bezpłatnego poradnictwa prawnego.

“Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem ” to inicjatywa, która ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea zrodziła się w związku z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Tegoroczna edycja jest już 15-tą z cyklu.  W organizację obchodów aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna oraz Komenda Główna Straży Granicznej. Gorąco zachęcamy wszystkie osoby, które napotkały na swojej drodze życiowej taki problem do przełamania się i skorzystania z fachowej wiedzy.

Lista placówek, w której udzielane będą bezpłatne porady z podziałem na poszczególne województwa dostępna jest tutaj.