Rezultaty projektu EVS Tale of the two cities

Rezultaty projektu EVS Tale of the two citiesRezultaty projektu EVS Tale of the two cities zostały wypracowane przez naszych wolontariuszy Izabelę i Dariusza podczas ich 6-cio miesięcznego Wolontariatu Europejskiego w Camara De Lobos, na Maderze, w Portugalii. Wolontariusze mieli okazję działać w organizacji TEATRO METAPHORA – ASSOCIACAO DE AMIGOS DAS ARTES.

Bardzo interesujący projekt kulturalno-ekologiczny na przepięknej Maderze. Jako wolontariusze EVS w organizacji Teatro Metaphora Iza i Darek po pierwsze promowali dziedzictwo kulturowe, tradycję i sztukę. Było to możliwe dzięki organizowaniu z lokalną młodzieżą i organizacją sztuki teatralnej. Główną ideą spektaklu było zaangażowanie młodych ludzi o mniejszych szansach. Zaangażowanie ich w czynności takie jak tworzenie scenografii, strojów  i poprzez umożliwienie im szlifowania kunsztu aktorskiego umożliwiło im zorganizowanie czasu wolnego, uniemożliwiając im w tym spsoób stosowanie niezdrowych nawyków. Przez to, zwiększył się również ich udział w życiu społecznym i obywatelskim.

Drugim ważnym działaniem były aktywności ekologiczne. Wraz z organizacją realizowali aktywności, w ramach których zachęcali do aktywnego uczestnictwa młodzież i lokalnych mieszkańców w kwestii ochrony środowiska (wspólne akcje oczyszczania lasów i plaż, organizowanie kampanii ulicznych, seminaria, warsztaty, szkolenia i wystawa produktów recyklingowych).

 To co Darek i Iza mieli okazję robić podczas swojego pobytu na Maderze możecie prześledzić poniżej:

1.Prezentacja Darka

 

2. Prezentacja Izy

 

Wypracowane  rezultaty projektu EVS “Tale of the two cities”, wśród nich:

1.Booklet Izy – podsumowanie projektu i wykorzystanych metod pozaformalnych

 

2. Booklet Darka – podsumowanie projektu i wykorzystanych metod pozaformalnych

3. Blog prowadzony przez wolontariuszy w trakcie EVS:

Atlantic is calling

3. Nagranie przedstawienia teatralnego:
Przedstawienie teatralne przygotowywane było przez Izę, ona pracowała nad sztuką scenografią i strojami wraz z młodzieżą. Niestety nie było jej dane zobaczyć przedstawienia na żywo ponieważ jego premiera została zaplanowana już po zakończeniu jej wolontariatu.Nadal czekamy na jego realizację, premiera z dnia 21 marca 2018 została przesunięta przesz szkołę po raz kolejny na bliżej nieokreśloną datę.

Rezultaty projektu EVS Tale of the two cities. Rezultaty projektu EVS Tale of the two cities, Rezultaty projektu EVS Tale of the two cities, Rezultaty projektu EVS Tale of the two cities.
Rezultaty projektu EVS Tale of the two cities, Rezultaty projektu EVS Tale of the two cities.], Rezultaty projektu EVS Tale of the two cities.

Rezultaty projektu EVS Tale of the two cities