Rezultaty projektu EVS “Join us” – Bejrut, Liban

Rezultaty projektu EVS Rezultaty projektu EVS “Join us” zostały wypracowane przez nasze wolontariuszki Angelikę i Asię podczas ich 6-cio miesięcznego Wolontariatu Europejskiego w Bejrucie, w Libanie.

Dziewczyny rozpoczęły swoją przygodę w organizacji Young Women’s Christian Association-Beirut w marcu 2017. Ich działania podczas EVS skupiały się głównie na współpracy z nauczycielami, trenerami w celu prowadzenia zajęć językowych dla młodzieży. Miały okazję używać metod edukacji pozaformalnej. Do ich zadań należała również animacja czasu wolnego i prowadzeniu np.: warsztatów z handmade’u czy  klubu młodzieżowego w ramach którego poszerzały zainteresowania uczniów w tematyce sportu, kultury, kina itp.  Miały okazję zorganizować Światowy Dzień YWCA gdzie tematem przewodnim było podnoszenie świadomości: Wspieranie i inwestowanie w prawa młodych kobiet. Zorganizowały Kampanię społeczną pod nazwą “Rise up!” miała na celu zachęcać kobiety do walki z przeszkodami i sięgnie po więcej. Wolontariuszki i uczestnicy wymieniali się pomysłami i uwagami na temat kobiet w Libanie, ich praw i powszechnej niesprawiedliwości. Wszyscy uczestniczyli w dyskusji, chłopcy i dziewczęta, dzielili się swoimi poglądami i osobistymi historiami.  O innych ciekawych działaniach dowiecie się w dalszej części.

Wypracowane przez dziewczyny rezultaty możecie prześledzić poniżej, wśród nich:

 • Blog. Znajdziecie go pod linkiem EVS Lebanon Blog  – Zachęcamy do zapoznania się z artykułami dziewczyn;
 • Prezentacja.
  Dziewczyny dzielą się swoim doświadczeniem i informacjami na temat działań w projekcie.

 • Broszura z zebranymi pozafromalnymi metodami nauczania.
  Broszura w całości została przygotowana przez Asię i Angelikę w oparciu o ich doświadczenie nauczania języków. Została rozpowszechniona wśród nauczycieli i organizacji pozarządowych które mogą ją wykorzystywać w swojej pracy.

 • Video na temat EVS i doświadczenia:

 • Video z działań w Fundacji Alberta Nassara.
  W Fundacji Alberta Nassara, w wiosce Bkennaya, Asia i Angelika miały za zadanie przygotowywać kurs dla kobiet oraz organizować zajęcia dla dzieci w wieku 7-14 lat podczas wakacyjnego campu.  Celem było stworzenie przedstawienia na koniec kolonii z dzieciakami z użyciem j. angielskiego. Przedstawiamy filmik przygotowany przez dziewczyny na zakończenie działań w tym miejscu, prezentujący wydarzenie końcowe jak i przygotowania do niego. 

Rezultaty projektu EVS “Join us”; Rezultaty projektu EVS “Join us”. Rezultaty projektu EVS “Join us”.
Rezultaty projektu EVS “Join us”, Rezultaty projektu EVS “Join us”. Rezultaty projektu EVS “Join us”, Rezultaty projektu EVS “Join us”. 

erasmus+logo