Rezultaty projektu EVS “Healthy lifestyle among all generations”

Rezultaty projektu EVS Rezultaty projektu EVS “Healthy lifestyle among all generations” zostały wypracowane przez nasze wolontariuszki Małgorzatę, Patrycję i Sylwię podczas ich 10-cio miesięcznego Wolontariatu Europejskiego w Amarante, w Portugalii. Dziewczyny działały społecznie w organizacji Aventura Marão Clube.

Dziewczyny rozpoczęły swoją przygodę w organizacji Aventura Marão Clube w marcu/kwietniu 2017. Wolontariuszki zajmowały się przygotowaniem i prowadzeniem zajęć kulturalnych i rekreacyjnych dla użytkowników centrów prowadzonych przez organizację Aventura Marão Clube. Projekt przewidywał różne działania, wiele z nich jest związanych było z młodzieżą i polityką młodzieżową, ale nie tylko. We współpracy z wieloma organizacjami społecznymi w Amarante: szkołami, sierocińcem (Terra dos Hommens), instytucjami dla osób niepełnosprawnych (Cerci) czy osób starszych (Santa Casa), wolontariuszki  współpracowały bezpośrednio z grupami docelowymi organizacji partnerskich. Oprócz instytucji dziewczyny mogły pomagać w pracy w gospodarstwie ekologicznym lub mogły przygotować  własną “Agendę kulturalną”, czyli zajęcia prowadzone dla lokalnej społeczności. To co dziewczyny miały okazję robić podczas swojego pobytu w Amarante możecie prześledzić poniżej.

Wypracowane przez dziewczyny rezultaty, wśród nich:

1. Wideo promujące EVS:

Dziewczyny dzielą się informacjami o tym co robią w organizacji AMC podczas swojego EVS. Materiał służy FRSP jako element prommocji Programu Erasmus+ i projektów mobilnościowych wśród młodzieży w Polsce.

2. Wolontariuszki opracowały publikację – mini podręcznik zawierający wszystkie działania wykorzystyujące nieformalne metody nauki które wykorzystywały z grupami docelowymi w organizacji przyjmującej AMC (enegizery, gry i zabawy itp.):

3. Dziewczyny wraz z organizacją stworzyły grę karcianą (grę planszową) dla dzieci i młodzieży wraz z instrukcją, która ma na celu upowszechnianie wartości organizacji AMC i zrealizowanego projektu EVS (sprawiedliwy handel, zdrowy styl życia, zrównoważone rozwój i podejście do gospodarki ).

Instrukcja do gry:

 

Karty do wydruku:

4. Wideo podsumowujące projekt:
Ten materiał ma na celu podsumowanie 10-miesięcy działań dziewczyn w Amarante, pokazanie różnorodności zadań jakie miały przez ten czas.

 

Zachęcamy do korzystania z obu publikacji w swoich organizacjach, pracując z młodzieżą i dzieciakami. Publikacje są dostępne za darmo i można je pobrać bądź poprosić o ich przesłanie naszą koordynatorkę Natalię: natalia.podbielska@frsp.eu

Rezultaty projektu EVS “Healthy lifestyle among all generations”, Rezultaty projektu EVS “Healthy lifestyle among all generations”, Rezultaty projektu EVS “Healthy lifestyle among all generations”.
Rezultaty projektu EVS “Healthy lifestyle among all generations”, Rezultaty projektu EVS “Healthy lifestyle among all generations”. Rezultaty projektu EVS “Healthy lifestyle among all generations”.

Rezultaty projektu EVS