Program Senior-Wigor

Do 2020 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy 370 mln zł na utworzenie dziennych domów seniora. W 2015 roku powstanie ok. 100 takich miejsc.

Program adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W dziennym domu Senior-WIGOR będzie można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Zapewniony będzie także ciepły posiłek.

 Samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie utworzenia placówki w wysokości do 80 procent całkowitego kosztu realizacji projektu (maksymalnie 100 tys. zł). Dofinansowanie wyposażenia dziennego domu wyniesie do 50 tys. zł oraz do 25 tys. w przypadku klubu.

Będzie można starać się także o dotacje na utrzymanie placówki. Dofinansowanie na działalność bieżącą na jednego uczestnika wyniesie do 200 zł w Dziennym Domu Senior – WIGOR oraz do 150 zł w Klubie Senior – Wigor.

W 2015 roku w ramach Programu powstanie około 100 placówek. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w tym roku przeznaczy na ten cel 20 mln zł. W sumie  do 2020 roku będzie to 360 mln zł.

Zobacz także prezentację: