Podsumowanie projektu Wymiany Młodzieżowej Tourism 3.0

Podsumowanie projektu Wymiany Młodzieżowej Tourism 3.0Podsumowania nadszedł czas. Projekt Wymiany Młodzieżowej Tourism 3.0 realiozwany był przez FRSP we współracy ze szkołą PZ4SEG w Oświęcimiu. Grupa 12 osób z Polski wychała na 7 dni, w terminie od 17-24 kwietnia 2018, do Funchal na Maderze w Portugali. W sumie 24 młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z sektorem turystyki, wspólnie uczyło się od siebie nawzajem dzięki edukacji pozaformalnej. Działania na miejscu realizowane są przez Associação Académica da Universidade da Madeira.

Turystyka jest jednym z najbardziej dynamicznych sektorów gospodarki. Jest to instrument polityki regionalnej, mobilizacji lokalnych społeczności i budowania trwałych podstaw rozwoju gospodarczego. Celem Unii Europejskiej jest promocja turystyki w celu utrzymania pozycji regionów jako wiodących celi podróży turystów oraz  wzrostu zatrudnienia w tej gałęzi gospodarki.

W związku z tym mieliśmy okazję zrealizować bardzo interesujący projekt edukacyjno-kulturalno mocno związany z umiejętnościami przedsiębiorczymi młodzieży. Projekt był zaplanowany dla osób, które łączą swoje przyszłe życie zawodowe z turystyką i dzięki współpracy ze specjalistami w tym temacie, mogli  zgromadzić wiedzę i umiejętności, które pomogą im w przyszłości w poszukiwaniu pracy związanej z tym sektorem. Młodzież wspólnie, w grupach opracowała plan oprowadzania po zabytkach Funchal. Następnie przyszedł czas na oprowadzanie po mieście. Po solidnym przygotowaniu grupy wcieliły się w rolę przewodników i opowiadały reszcie osób o maderskich zabytkach. Dzięki temu projektowi, obok strony turystycznej, poprzez przebywanie wśród zabytków i i okazaji do namacalnego poznania historii młodzież nauczyła się szanować historię. Młodzież dosiadczyyła też kultury, w towarzystwie osób z Polski I portugali wzajemnie poznawali swoje tradycje i obaczyje.

Gupa miała okazję też uczestniczyć w warsztatch z wystąpień publicznych, w tradycyjnej maderskiej kolacji czy dorocznym  Festiwalu Kwiatów – Festa de Flor, który obchodzony był w czasie wymiany. Był też czas na integrację i wspólne wyjścia towarzyskie.

 A jak było przez te 7 dni w Funchal, zobaczcie sami!

1.Wideo podsumowujące projekt:

 

2. Fanpage na FB założony przez uczetników w celu dzielenia się doświaczeniami w trakcie trwania mobilności:

FB_YE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Ulotka stworzona przez uczetników wymiany:

Podsumsumowanie projektu Wymiany Młodzieżowej Tourism 3.0, Podsumowanie projektu Wymiany Młodzieżowej Tourism 3.0, Podsumowanie projektu Wymiany Młodzieżowej Tourism 3.0.
Podsumowanie  projektu Wymiany Młodzieżowej Tourism 3.0, Podsumowanie projektu Wymiany Młodzieżowej Tourism 3.0.

erasmus+logo
LogoAAUMa-1
    cropped-logo-koło.pnglogo_pz4_nazwa