Fundusze Europejskie – nowa perspektywa

Sporo w ostatnim czasie piszemy o możliwościach jakie oferuje Komisja Europejska. Należałoby zacząć od samego początku – perspektywy Funduszy Europejskich na lata 2014-2020. Zapraszamy do lektury i zobaczenia filmiku.

W latach 2014-2020 Polska zainwestuje 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności. Wiosną zeszłego roku Komisja Europejska zatwierdziła Umowę Partnerstwa, najważniejszy dokument określający strategię inwestowania Funduszy Europejskich w nowej perspektywie.

Środki te będzie można zainwestować m.in. w badania naukowe i ich komercjalizację, kluczowe połączenia drogowe (autostrady, drogi ekspresowe), rozwój przedsiębiorczości, transport przyjazny środowisku (kolej, transport publiczny), cyfryzację kraju (szerokopasmowy dostęp do Internetu, e-usługi administracji) czy włączenie społeczne i aktywizację zawodową.

Największy wzrost wydatków dotyczyć będzie innowacyjności i wsparcia przedsiębiorców. Co nas jako Fundację o takim a nie innym profilu bardzo cieszy – będziemy mogli wspomóc więcej osób! Dzięki szerszej ofercie będzie można wesprzeć więcej projektów realizowanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju tłumaczy wszystko w bardzo przystępny sposób w krótkim filmie animowanym, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.