Bajtle na plac – wydarzenie podsumowujące

Bajtle na plac to projekt realizowany pod pełnym tytułem “Bajtle na plac. Społeczność siłą rozwoju – integracja społeczna”. W sobotę, 6 kwietnia 2019, zorganizowaliśmy wydarzenie podsumowujące projekt dla dzieci i młodzieży oraz całej społeczności z gminy Miedźna. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

 

 

Impreza mimo przelotnych opadów udała się wspaniale, dzieci z początku odrobinę nieśmiałe, z czasem się coraz bardziej rozkręcały, a rodzice i dziadkowie którzy z początku raczej obserwowali poczynania najmłodszych szybko zmienili swoją postawę i dołączyli do zabawy.
Część rozgrywanych gier podwórkowych była niektórym dzieciom dobrze znana, ale w zasadzie poza uczestnikami warsztatów dziennikarskich nie wiedziały co to cymbergaj, gra w kapsle czy gra w kulki. Nie wszystkie dzieci umiały grać w klasy, ale jak tylko poznawały zasady zaraz brały się do zabawy.
Największym powodzeniem cieszyły się jednak gry z piłką, ganiane i guma. Powstały także wspaniałe rysunki kredą. Niemal wszyscy dopytywali o kolejną edycję!