Targi Kultur w Katowicach

Taniec, dania regionalne i spektakl. To tylko część atrakcji jakie już w najbliższą środę zaserwują młodzi Ślązacy, Szkoci i Katalończycy. 2 września wieczorem w Centrum Zimbardo na zachwycającym katowickim Nikiszowcu uczestnicy realizowanej przez Fundację wymiany młodzieżowej zabiorą was w niesamowitą podróż.

a-team logo

Targi Kultur zainaugurowane zostaną spektaklem stworzonym wspólnie przez Ślązaków, Szkotów i Katalończyków – uczestników wymiany międzynarodowej. Nad jego realizacją czuwa Fraser MacLeod – szkocki reżyser teatralny.

Przybyli widzowie będą mogli zobaczyć również pokaz tańca autorstwa katalońskiej choreografki – Ivette Alonso Lopez. A wszystko to okraszone daniami kuchni regionalnych i warsztatami tańca  z trzech różnych zakątków Europy.

Targi Kultur są jednym z elementów projektu  pod nazwą “A-Team” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego, który  współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.  Jego inicjatorką jest wolontariuszka Aleksandra Skrabel, zaś merytorycznie nad przebiegiem czuwa wiceprezes FRSP i szef działu Erasmus+ Natalia Podbielska.

Jego celem  jest wzajemne poznawanie kultur, integracja i uczenie się od siebie młodych ludzi, dla których wspólny mianownik stanowi dążenie do posiadania własnej, odrębnej narodowości. Targi mają stanowić zwieńczenie projektu, w ramach którego obędzie się również wiele innych, ciekawych wydarzeń jak choćby panel dyskusyjny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Rybniku z udziałem uznanych osobowości. Goście zza granicy będą mieli także okazję poznać Śląsk wizytując Muzeum Śląskie czy zwiedzając wspomniany Nikiszowiec. Projekt objęty został patronatami Prezydentów Miast Katowice oraz Rybnik.

Czy dalsze zachęcanie jest potrzebne? Wydaje się, że wystarczy dodać, iż impreza startuje już 2 września o godzinie 18.00, a wstęp jest wolny.

ERASMUS-logo- katowice logo rybnik logo