Relacja wolontariuszki z EVS w Portugalii – Animepaf 2

Relacja wolontariuszki z EVS w PortugaliiRelacja wolontariuszki z EVS w Portugalii to lektura na dziś. Caterina ma okazję realizować swój wolontariat europejski w słonecznej Portugalii, w organizacji AnimePaf. Działa lokalnie w miejscowości Quinta de Conde.  Przeczytajcie i przekonajcie się sami czym zajmuje się na miejscu.Projekt “Solidary vegetable gardens” składa się z wielu różnych elementów i każdy dzień wygląda inaczej. Do głównych zadań wolontariusza należy opieka nad parkiem ekologicznym w Quinta do Conde, w którym można obserwować różne gatunki roślin i ptaków, w tym uwielbiane w Polsce bociany. Dołączony jest również projekt edukacji dzieci w szkołach o sposobach opieki nad roślinami już od zasadzenia nasionka. Pracując w parku staramy się zachęcić dorosłych i młodzież do aktywnego dbania o środowisko poprzez liczne zajęcia takie jak recykling papieru, plastiku, tworzenie land-art… Jest to projekt nie tylko związany z promowaniem ochrony środowiska i rozwoju miasta, ale składa się też z zajęć teatralnych i muzycznych.

Organizujemy wiele wydarzeń angażując mieszkańców miasta takie jak wspólne sadzenie drzew – w jeden dzień zasadziliśmy ponad 160!

Sama Quinta do Conde jest małym miasteczkiem na obrzeżach Lizbony, 20 km od oceanu, gdzie można poczuć swobodę życia portugalczyków i zrelaksować się popijając ich ulubione vinho verde (zielone wino). Dzięki temu że nie jest to duże miasto turystyczne można zobaczyć jak wygląda prawdziwe życie w Portugalii nie tylko z perspektywy turysty. W organizacji wszyscy dbają o wolontariuszy i niczego nam nie brakuje, wręcz przeciwnie mamy luksus pięknego ogrodu z drzewami pełnymi pomarańczy, mandarynek i granatów oraz sadzone przez nas sałaty, szpinak i truskawki.

Mamy wystarczająco dużo czasu wolnego i możemy zwiedzać Portugalię, także dzięki wycieczkom zoorganizowanym przez samą organizację, uprawiać sporty lub spędzić popołudnie na plaży.

 

Autor tekstu i zdjęć : Caterina Migala
Relacja wolontariuszki z EVS w Portugalii. Relacja wolontariuszki z EVS w Portugalii, Relacja wolontariuszki z EVS w Portugalii.
Relacja wolontariuszki z EVS w Portugalii, Relacja wolontariuszki z EVS w Portugalii.Relacja wolontariuszki z EVS w Portugalii