I międzynarodowy piknik w Woli!

I międzynarodowy piknik w WoliI międzynarodowy piknik w Woli miał miejsce w ubiegłą niedzielę, 22 lipca 2018. Nasze wolontariuszki EVS, Natia z Gruzji i Rita z Włoch wraz z pielgrzymami z Bułgarii którzy zawitalii do naszej parafii umilali niedzielne popołudnie lokalnej społeczności. Przygotowały wiele ciekawych atrakcji. A co się działo.Przeczytajcie i zobaczcie sami!

 

 


I międzynarodowy piknik w WoliRita i Natia już w tygdoniu poprzedzającym wydarzenie przygotowywały się w pocie czoła. Najpierw uczestniczyły w warsztatach cyrkowych a następnie animacyjnych aby móc zaproponować wiele ciekawych atrakcji.

W niedzielę, po przygotowaniu stoiska razem z Gminnym Ośrodkiem w Woli, pojawili się pierwsi goście. Rita i Natia zaangażowane były w działania animacyjne, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Były mistrzyniami w malowaniu twarzy i modelowaniu cudownych zwierzaków z balonów. Widok uśmiechniętych dzieci był dla nich bezcenny.

Goście z Bułgarii zaprezentowali swoje narodowe tańce i zaprosili mieszkańców do włączenia się w zabawę.

Następnie dziewczyny miały okazję wystąpić pierwszy raz na scenie przed wolańską publicznością. Natia  zaprezentowała swój taniec “Acharuli”, następnie dzieciaki miały okazję nauczyć się kilku podstawowych kroków. To nie wszystko. W poniedziałek, od razu następnego dnia, mogły przyjść na warsztaty z tańca gruzińskiego prowadzone właśnie przez Natię.

Rita z kolei zaprezentowała podstowową mapę gestów towarzyszących Włochom na codzień. Jak sama powiedziała, aby dogadać się z Włochem nie musisz znać włoskiego, wystarczy że znasz ten zestaw gestów!

italian gestures1

italian gestures3

Na koniec wieczoru, dziewczyny oraz goście z Bułgarii sprawdzili swoje umiejętności językowe. Wspólnie spróbowali zaśpiewać piosenkę w j. polskim pt. “Szła dziewczeka do laseczka…”. I jak oceniacie umiejętności Natii? Zaledwie po 3 tygodniach bycia w Polsce!

Do późnego wieczora dopisała pogoda oraz świetne humory gości. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach i grach, bawiąc się wyśmienicie aż do samego końca. Sami możecie zobaczyć jak to wszystko wyglądało na załączonych zdjęciach i filmikach.

Pamiętajcie też, że wszystkie doświadczenia naszych dziewczyn możecie śledzić na ich Blogu: EVS in Wola oraz na fanpage na FB: #EVS in Wola.

I międzynarodowy piknik w Woli, I międzynarodowy piknik w Woli.
I międzynarodowy piknik w Woli. I międzynarodowy piknik w Woli, I międzynarodowy piknik w Woli, I międzynarodowy piknik w Woli.

I międzynarodowy piknik w WoliI międzynarodowy piknik w Woli

I międzynarodowy piknik w Woli