“Explore, Innovate-Succeed!”- relacja uczestników

Jakiś czas temu FRSP prowadziła nabór na szkolenie “Explore, Innovate-Succeed!” w Słowenii. Zgłosiło się wielu chętnych i wybór piątki uczestników nie był łatwy. Teraz mamy przyjemność przedstawić ich relację z pobytu w Litiji i organizacji Mladinski center.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją i zdjęciami w postaci prezentacji.

Od 3 do 10 maja 2015 wzięliśmy udział w treningu „Explore, Innovate, Succeed!” w Słowenii. Projekt, zorganizowany w ramach programu Erasmus +, poświęcony był przedsiębiorczości oraz zakładaniu i prowadzeniu własnej firmy. Podczas większości sesji zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności, które z pewnością pomogą nam wykazywać więcej inicjatywy, być bardziej pewnymi siebie i umiejętnie zarządzać projektami w przyszłości.

Pod okiem doświadczonych trenerów ze Słowenii uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconych m.in. planowaniu kariery, wystąpieniom publicznym i skutecznym prezentacjom. W drugiej części projektu pracowaliśmy w międzynarodowych grupach i wspólnie z uczestnikami z Rumunii i Słowenii opracowywaliśmy business plan dla przedsiębiorstw, które chcielibyśmy otworzyć w przyszłości. Dodatkowo w czasie treningu mieliśmy szansę uczestnictwa w spotkaniu z europejską komisarz ds. transportu, które zorganizowane zostało w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Podczas międzynarodowej debaty poruszane były ciekawe tematy związane z problemami młodzieży, dzięki czemu dowiedzieliśmy się więcej o europejskim wymiarze pracy z młodymi ludźmi.

Cały projekt pozwolił nam nie tylko poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, ale także zawrzeć nowe cenne znajomości i zaplanować kilka międzynarodowych projektów, które chcielibyśmy zorganizować wspólnie z uczestnikami z innych krajów. Wszystkie sesje prowadzone były w j.angielskim, dzięki czemu mogliśmy  poprawić naszą komunikację, poczuć się pewniej w środowisku międzynarodowym i dowiedzieć się więcej o innych kulturach i zwyczajach, zwłaszcza, że w czasie wolnym odwiedziliśmy Ljubljanę i Litiję (małe miasto w okolicach którego odbywał się trening).

Trening był bardzo udany, nauczyliśmy się wiele, zdobyliśmy mnóstwo nowych umiejętności oraz poznaliśmy ciekawych ludzi z którymi mogliśmy rozwijać nowe pomysły dotyczące przyszłych międzynarodowych projektów. Naszym zdaniem projekty w ramach programu Erasmus + są świetną szansą na zdobycie nowych doświadczeń, poszerzenia wiedzy, ale także dobrej zabaw.

Autor tekstu: Katarzyna Kowalska

Oficjalne wideo ze szkolenia: Explore, innovate – succeed!

Prezentacja: