Discover the world of business – relacja uczestników

1 miasto, 7 dni, 5 narodowości, 35 wspaniałych uczestników. Tak w skrócie można opisać projekt, w jakim dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego piątka osób ze Śląska miała okazję wziąć udział  w dniach 20 – 27 sierpnia 2015r.

Informal group of MVA ze Słowacji przygotowała wymianę młodzieżową “Discover the world of business” w ramach Programu Erasmus+ , która miała umożliwić spotkanie młodzieży i poruszenie tematu zakładania własnego biznesu, wzrostu kompetencji w dziedzinie zarządzania, zdobycie umiejętności autoprezentacji i innych, podobnych działań z zakresu przedsiębiorczości. Prezentujemy relację uczestników z tych kilku dni spędzonych  na Słowacji.

Słowacki Instytut Młodzieży i Iuventa, w ramach programu Erasmus +, umożliwił nam spędzenie niezwykle interesującego tygodnia w centrum Słowacji – w Zvoleniu. Tam, wraz z grupą innych młodych ludzi, poznaliśmy podstawy biznesu i przedsiębiorczości. Znacznie poprawiliśmy nasze umiejętności komunikacji w języku angielskim, współpracy w grupie oraz prezentowania naszych przemyśleń szerszemu gronu odbiorców.  Co więcej, dowiedzieliśmy się w jaki sposób pozyskać środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także w jaki sposób zyskać sympatię klientów i jak dbać o relacje z nimi. Otrzymaliśmy listę europejskich platform internetowych przydatnych przedsiębiorcom. A co najważniejsze, oprócz wiedzy zyskaliśmy także prawdziwych przyjaciół.

Dzięki dobrze przygotowanemu harmonogramowi zajęć mieliśmy szansę poznać bliżej rówieśników z Estonii, Litwy, Słowacji oraz Chorwacji. Dowiedzieliśmy się, które kraje sprzyjają najbardziej młodym przedsiębiorcom, gdzie można kupić najlepsze słodycze oraz jakie są narodowe specjały. Z pewnością nie było to nasze ostatnie spotkanie.

autor: Mila Ochenduszko