Nabór na szkolenie w Słowenii

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego i słoweńska organizacja ZKMŠ Litija poszukują osób chętnych na wyjazd na szkolenie pt. EXPLORE, INNOVATE – SUCCEED! w Słowenii. Zgłoszenia (CV i specjalny formularz w języku angielskim) prosimy przesyłać na adres podbielska.natalia@gmail.com

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 kwietnia 2015

Organizacja koordynująca i przyjmująca: Javni zavod za kulturo, mladino in šport Litija, Mladinski center

Organizacja wysyłająca: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego

Miejsce szkolenia: Litija, Slovenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20/04/2015
Daty szkolenia: 03/05/2015 – 10/05/2015 (7 dni)
Ilość wolnych miejsc: 5

Co uczestnik ma zapewnione:
1) Zakwaterowanie: Pokoje 4-5 osobowe
2) Wyżywienie będzie zapewnione w tym samym miejscu co zakwaterowanie. Obejmuje ono 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch i kolację) oraz 2 przekąski w ciągu dnia – przerwy kawowe.
3) Zwrot kosztów dojazdu i powrotu do maksymalnej wysokości 275,00 EUR.
4) Profesjonalnych trenerów
5) Szkolenie przedwyjazdowe i wsparcie podczas trwania projektu ze strony organizacji wysyłającej
6) Referencje po zakończeniu projektu – Youthpass potwierdzający udział w szkoleniu.

Opis Szkolenia
„Explore, innovate – succeed!”jest tygodniowym kursem szkoleniowym podczas którego uczestnicy zdobywać będą widzę na temat metod i technik, które są wykorzystywane na polu współpracy z młodzieżą, w celu ułatwienia im wejścia na rynek pracy w przyszłości. Program kursu podzielony jest na 3 etapy:
ROZPOCZĘCIE: Zaprezentujemy w sposób interaktywny, różne techniki i metod pracy z młodzieżą. Działania ukierunkowane będą na odkrywanie potencjału osobistego, mocnych stron, specjalnych zdolności i prezentację metod pracy w celu określenia potrzeb dalszego rozwoju poszczególnych osób. Poprzez wykorzystywanie tych różnych technik pokażemy jak odkrywać potencjał i pragnienia osób co do przyszłej ścieżki zawodowej. Przedstawione zostaną między innymi metody aktywnego planowania, efektywnej komunikacji, techniki zachęcające do bycia kreatywnym czy radzenia sobie z krytyką oraz warsztaty przygotowujące młode osoby do przemówień publicznych.
CZĘŚĆ GŁÓWNA: Uczestnicy szkolenia zostaną podzieleni na grupy i będą mieli za zadanie przygotować symulację nowopowstałego przedsiębiorstwa. Grupy pokażą przedstawią dynamikę gospodarczą i cechy nowoczesnego przedsiębiorstwa/firmy. Przedstawimy strukturę firmy. Uczestnicy zaprojektują produktu lub usługę, aby stworzyć teoretyczny model biznesu. Ta część szkolenia będzie koncentrowała się na indywidualnych umiejętności ach każdego z uczestników i ich rozwijaniu. Wymiana doświadczeń związanych z pracą z młodzieżą.
ZAKOŃCZENIE: Wraz z uczestnikami będziemy tworzyć, planować i realizować wydarzenie, które będzie zawierał całą wiedzę i umiejętności zebrane w ciągu tygodnia. Usystematyzowanie wiedzy oraz autorefleksja uczestników na temat tego czego się dowiedzieli podczas tych 7 dni szkoleniowych. W tej części zaprezentowana zostanie również metoda crowdfunding’u, czyli forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana.

litija

Cały program szkolenia znaleźć można w załączniku: Program szkolenia

Podczas szkolenia przewidziana jest dla uczestników wycieczka do Adventure Park GEOSS http://www.pustolovski-park-geoss.si/si/. Udział nie jest obowiązkowy, osoby które nie zechcą wziąć udziału mogą wybrać się na spacer po centrum Litiji.

Co należy zabrać ze sobą:
– Prosimy o przywiezienia tradycyjnych narodowych napoi, słodyczy, gier itp – na wieczorek kulturalny
– Prosimy zabrać materiały informacyjne o Twojej organizacji wysyłającej (ulotki, folder, zdjęcia, prezentacje multimedialne itp)
– Ubranie na każdą pogodę (kurtki przeciwdeszczowe, wygodne buty itp)
– Nie zapomnijcie zbierać biletów rachunków faktur oraz innych dowodów związanych z dojazdem do Słowenii abyśmy mogli Wam zwrócić koszty dojazdu. Więcej informacji udzieli organizacja wysyłająca
– dobry humor i otwarty umysł

Proces rekrutacji:
Jesteśmy otwarci na wszystkie chętne osoby pragnące zgłębiać sowią wiedzę na temat metod pracy z młodzieżą i osobami bezrobotnymi. Rekrutacja otwarta jest dla osób w wieku 20+. Jedynym wymaganiem jest podstawowa znajomość języka angielskiego, ponieważ szkolenie w takim właśnie języku będzie prowadzone.
Od kandydatów pragniemy otrzymać CV oraz oraz specjalny formularz (formularz aplikacyjny) w j. angielskim. Zgłoszenie należy wysyłać na adres mailowy podbielska.natalia@gmail.com do 20 kwietnia 2015