Bezpłatne doradztwo zawodowe online w ramach projektu „Blue Generation”

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego zaprasza wszystkie zainteresowane osoby w wieku od 16 do 29 lat do skorzystania z bezpłatnych spotkań online z wykwalifikowanym doradcą zawodowym w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Norweskich i EOG „Blue Generation Project”.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego razem z naszymi partnerami z Grecji, Hiszpanii, Portugalii oraz Bułgarii realizuje projekt którego celem jest inspirowanie i angażowanie młodych ludzi w wieku od 15 do 29 lat do podjęcia pracy w jednym z obszarów na jakich działa Niebieska Gospodarka: turystyka przybrzeżna, akwakultura, energia oceaniczna, biotechnologia morska, budowa i konserwacja statków, gospodarstwa rybne i transport morski, jak również wszystkich dziedzin pokrewnych i blisko związanych z turystyką morską. W projekcie The Blue Generation udział biorą eksperci z Niebieskiej Gospodarki oraz z organizacji działających dla młodych ludzi, którzy dzielą się wiedzą na temat potrzebnych umiejętności, ścieżek zawodowych, aktualnych ofert pracy oraz szkoleń.

W ramach projektu realizujemy cykl spotkań promocyjnych oraz doradztwo zawodowe (mentoring) dla uczniów, studentów, absolwentów, osób bezrobotnych aby zachęcać młodych ludzi do podjęcia pracy w ramach Niebieskiej Gospodarki albo kształcić się dalej w tym zakresie. Osoby biorące udział w doradztwie mają potem możliwość wyjazdu na wizytę studyjną w ramach projektu.

W ramach działań w projekcie oferujemy:

  • spotkanie informacyjne z trenerem BGP (poprzez Skype, ZOOM i inne) przybliżające
    tematykę projektu i każdy z sektorów Niebieskiej Gospodarki,
  • do 3 spotkań (w zależności od potrzeb) z wykwalifikowanym doradcą zawodowym (poprzez
    Skype, ZOOM i inne),
  • możliwość wyjazdu na bezpłatną wizytę studyjną (krajową lub międzynarodową).

Udziała w projekcie o doradztwie nie wiąże się z obowiązkiem podjęcia potem pracy w jednej z dziedzin Niebieskiej Gospodarki.

Rekrutacja trwa do 30 września 2021 r.

Aby wziąć udział w doradztwie należy wypełnić ankietę:
https://forms.gle/3YT1NzYkjncAbHJh7
a następnie wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy ewa.skowronska@frsp.eu wpisując w tytule „Mentoring BGP”.